FJR Owners Forum banner
  • Hey Everyone! Enter your bike HERE to be a part of this months Bike of the Month Challenge!
1 - 12 of 12 Posts

·
Registered
9 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Zdravím všechny ve spolku ze severu ČR. Jsem novým a hrdým majitelem Yamaha FJR 1300 AS/ES 2013. Chtěl jsem ji léta a konečně jsem si splnil svůj sen. Do teď jsi jel na Yamaze XJ 900 S DIVERSION se kterou jsem najel 120 000 Km a před tím na FJ 1100 na které mám 200 000 Km. Tak doufám, že i tato Yamaha bude stejně spolehlivá.

·
Registered
54 Posts
Greetings to everyone in the association from the north of the Czech Republic. I am the new and proud owner of Yamaha FJR 1300 AS/ES 2013. I've wanted it for years and finally fulfilled my dream. So far I've ridden a Yamaha XJ 900 S DIVERSION with which I've done 120,000 Km, and before that an FJ 1100 with which I have 200,000 Km. So I hope this Yamaha will be just as reliable.
Welcome, show us pictures of your FJR around the Czech Republic!

·
Premium Member
2006 FJR1300 AS - Orion The Hunter
1,301 Posts
Welcome to the Horde, Bruca! Be among friends!

Great pictures!! Very nice machine!

·
Premium Member
2006 FJR1300 AS - Orion The Hunter
1,301 Posts
That is what I like to see!! A bunch of FJRs out on the road, being enjoyed!!

And could the trees be any prettier?? I think not!!

Another great pic, Bruca!!

·
Registered
9 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Tire Wheel Vehicle Plant Automotive lighting

Plant Tire Automotive lighting Automotive tail & brake light Automotive tire

Wheel Tire Fuel tank Vehicle Automotive lighting

Automotive parking light Tire Wheel Vehicle Automotive lighting

Tire Wheel Vehicle Automotive lighting Automotive tire

Ahoj pánové, tady je ještě pár nočních fotek 😃. Jinak jezdíme závody v orientačním běhu, takže jakmile budu mít aktuální fotky, tak nějaké přidám. Jedete 500 km podle slepé mapy po zadních cestách a je to super zábava.

1 - 12 of 12 Posts